Dossier De Pompe-tapes
De Pompe-tapes (4)
Nijmegen, 16 januari - In navolging op ons telefoon gesprek met de Nijmeegse hoogleraar Ybo Buruma laten we eerst weten wat de mening van het OM is inzake de onbevoegde psychiater die werkzaam is geweest in de Pompekliniek. Later deze week een artikel over ons gesprek met Buruma. Leest u even mee?
Zoals beloofd hierbij onze reactie. Je informeerde onlangs naar de actuele stand van zaken wat betreft 'de onbevoegde psychiater', tbs-verlengingszaken die opnieuw aan de rechter moesten worden voorgelegd.
Beluister hier alle fragmenten
Alle tbs-verlengingszaken waarbij 'de onbevoegde psyschiater' een rol heeft gespeeld hebben inmiddels voor de rechter gestaan. In geen van de gevoerde procedures werd door de rechter(s) reden gezien de verlengingsvordering af te wijzen indien er sprake was (geweest) van een onbevoegd advies. Alle zaken hebben geresulteerd in een verlenging van de tbs.
In de zaken waarbij het huidige advies onbevoegd was maar een eerdere verlenging was gebaseerd op een bevoegd advies, is een reparatieadvies uitgebracht. Het Hof heeft in die zaken geen beletsel gezien om te verlengen.
In de zaken waarbij een eerdere verlenging was gebaseerd op een onbevoegd advies heeft het Hof evenmin problemen gezien. Omdat de eerdere verlengingsbeslissing onherroepelijk is, moet worden uitgegaan van een rechtmatige verlenging van de maatregel, aldus het Hof. Het huidige verlengingsadvies voldoet aan de eisen die de wet daaraan stelt.
Aldus persvoorlichter Boerstra van het OM. De Amsterdamse advocaat Niels van der Laan laat per email weten dat hier niks van klopt. "Dat is onjuist. In mijn zaak is geen procedure geweest. Ik heb na de eerste brief niets meer vernomen" aldus van der Laan.
Binnenkort meer over het telefoongesprek met Ybo Buruma in deel 5 van de Pompe-tapes en de nasleep van dit bericht...
© Nieuws.nl Alle rechten voorbehouden.
Wo 16 mei 2012
|
Uitgelicht
En verder
- Langstudeerboete beïnvloedt schoolkeuze
- Limesreis trekt naar Nijmegen
- Stijn Verbruggen één van de 4 kandidat ...
- Toeristisch bestedingen Arnhem-Nijmege ...
- Vierdaagse vuurwerk verhuist naar zondag
- Nieuwe speeltoestellen geopend bij rec ...
- Rechtspraak gaat meer vonnissen online ...
- 40 steurvissen uitgezet bij Nijmegen
- Nijmeegse vrouwen steunen elkaar bij z ...
- Nieuwe software op parkeerautomaten
- Zomers weer nog niet in zicht
- Nijmeegse vredesprijs voor Umberto Eco
- Veel fouten in werklozensite UWV
- Museumpark Orientalis weer open
- Stadspartij Nijmegen NU! wil stadsland ...
- Blarenposten dupe van bezuinigingen
- Speciale natuurcamera's in de Oojpolde ...
- Geen Nijmeegse Architectuurprijs 2012
- HEMA lanceert online ticketdienst
- Table-top expositie geopend door wetho ...
- Busritten eind 2012 goedkoper en korter
- Van der Gaag wordt KNMG-voorzitter
- Ongeval met Veolia trein op Nijmegen C ...
- Nijmeegse Montessori College doet mee ...
- FIOD en inspectie SZW doen inval bij P ...
- COC vraagt hetero's om steun
- MuZIEum eind augustus weer open
- Scooter gestolen op Jupiterstraat
- New York Pizza (3)
- Hoe Twitter, puddingbroodjes en pizza' ...
- Plein 1944
- 'Kunst, Cultuur, Geschiedenis & Muziek'
- Wetenschap & Onderzoek
Huizenaanbod
Weer in Nijmegen
|
Actueel:
13 °C
Wind: NW met 24 km/h |
|

