Gemeentepagina nijmegen
De smaak van de 19e eeuw tijdens Open Monumentendag
Nijmegen, 31 augustus - In het weekend van 11 & 12 september is het weer Open Monumentendag. Het thema is dit jaar: ‘De Smaak van de Negentiende Eeuw'. Binnen dit thema is een groot aantal monumenten geopend, zijn er begeleide rondwandelingen georganiseerd en is er zelfs een muzieksalon op een geheime 19e eeuwse privé-locatie.
Nijmegen maakte in de 19e eeuw grote veranderingen door: van benauwde vestingstad naar een comfortabele woonplek in het groen. De smaak van de 19e eeuw is nog steeds duidelijk herkenbaar, bijvoorbeeld in de negentiende-eeuwse stadsuitleg, het gebied dat als een schil om het centrum is gebouwd. De uitbreidingen werden uitgevoerd in diverse decoratieve bouwstijlen. Het resultaat: een keur aan panden met sierlijk vormgegeven erkers en balkons en zelfs ‘zwierige' hekwerken. Niet voor niets staat dit gebied op de nominatie om een rijksbeschermd stadsgezicht te worden!
Tijdens het weekend van 11 en 12 september zijn er verschillende rondwandelingen door de stad. Er zijn twee verschillende wandelingen met een gids langs de 19e eeuwse schil, het Gilde doet stadswandelingen door het historische centrum en het IVN organiseert een excursie naar het voor velen onbekende parkje van het Keizer Karelplein. Stg. Stadswandelingen Nijmegen organiseert een rondleiding waarbij de Grotestraat centraal staat, ooit de levendige slagader en handelsroute van de stad en de 19e eeuwse dienstbode Hendrikje neemt kinderen én hun ouders mee naar het Nijmegen van de 19e eeuw. Op zondag is er een muzieksalon over de muziek van Grieg, deze vindt plaats op een bijzondere 19e eeuwse privélocatie.
Uiteraard is er ook dit jaar weer een groot aantal monumenten geopend. Bijzonder dit jaar zijn Manna designhotel aan de Oranjesingel, de onlangs gerestaureerde Begraafplaats Stenenkruisstraat aan de Prins Bernhardstraat en Villa Bato en tuin in Lent. Dit jaar is bovendien Villa Salatiga aan de Sterreschansweg geopend. Onder begeleiding van rondleiders kunt u een kijkje nemen in de tuin, het kruithuis, de kapel en de villa.
Bezoek de pagina van de Open Monumentendag voor meer informatie en het volledige programma.
10-02 Aangepaste dienstregeling NS blijft van kracht
10-02 Ongeringde inheemse vogels aangetroffen door politie in ...
10-02 Medicijnen verloren in Heseveld
10-02 Dna familie moet leiden naar misdadiger
06-02 Vierde editie Rockin' Park met o.a. Snow Patrol
03-02 Softwareupdate nieuwe P-automaten werkt goed
01-02 Peuterspeelzaalwerk wordt peuterarrangementen
30-01 Vervolgvoorstellen rond TIP
30-01 Aannemer splitsingspunt Lent bekend
30-01 Gemeente in gesprek met bewoners over eigendom grond
30-01 Rioolwerkzaamheden Groenestraat
26-01 Collegevergadering vanaf 7 februari op dinsdag
25-01 Bundeling Economische Innovatie Nijmegen van start
25-01 Actieve Nijmegenaren online
24-01 Letter voor letter: Nieuwe naam landschapszone
24-01 Prof.dr. Bas Bloem Nijmegen van het Jaar
23-01 Meer kans voor starters bij toewijzing huurwoning
23-01 Umberto Eco krijgt Vrede van Nijmegen Penning
© Nieuws.nl Alle rechten voorbehouden.
Uitgelicht
En verder
- Nijmeegse Farmabedrijf Synthon mikt op ...
- Studenten kondigen week van protest aan
- Nijmeegs Boekenfeest 2012 met Tom Lano ...
- Mariken van Nimwegen aangekleed
- Fepro Music wint Videovirus 2012
- Orientalis krijgt hulp van Grontmij
- Snow Patrol en Elbow op Rockin' Park
- Inschrijving voor 96e Internationale V ...
- Jelle B stelt zich voor aan Nijmegen
- Lenferink burgemeester van Nijmegen?
- Dierenambulance Nijmegen: Vogels hebbe ...
- Schooldirecteur 'De Vuurvogel' veroord ...
- Fietsersbond opent gladheidsmeldpunt
- Genomineerden MVO Award 2012 bekend
- GRATIS wifi in Nijmeegse binnenstad?
- Bakkerij 'De Postduif' in Nijmeegse bi ...
- Pastoor stopt vanwege celibaat
- File door kapotte sluisdeur bij Weurt
- Defensie laat Vierdaagse financieel vallen
- Studenten hekelen advies over pabo's
- Verwarring rond 144 'red een dier'
- All Green Vehicles maakt doorstart
- Minder afval? Kom naar het Repair Café!
- Aanbesteding politiepistool moet over
- Nijmeegse Ragweek in maart van start
- New York Pizza (2)
- Hoe Twitter, puddingbroodjes en pizza' ...
- Plein 1944
- 'Kunst, Cultuur, Geschiedenis & Muziek'
- Wetenschap & Onderzoek
Huizenaanbod
Weer in Nijmegen
|
Actueel:
-3 °C
Wind: O met 21 km/h |
|
