zoek   

Gemeentepagina nijmegen

Print dit bericht Email dit bericht naar een vriend(in)

Architect gekozen voor Voorzieningenhart Waterkwartier/De Biezen


Nijmegen, 28 december - Bedaux De Brouwer Architecten uit Goirle heeft het winnende ontwerp gemaakt voor het nieuwe Voorzieningenhart Waterkwartier /De Biezen. De beoordelingscommissie koos het ontwerp uit drie geselecteerde architectenbureaus unaniem als winnaar. Op 17 januari wordt het ontwerp aan de wijk gepresenteerd.

Het nieuwe voorzieningenhart aan de Waterstraat bestaat uit het wijkcentrum, de brede basisschool Aquamarijn en 30 appartementen. De architecten waren voor de opgave gesteld om voor deze drie onderdelen een samenhangend geheel te ontwerpen. In de ogen van de beoordelingscommissie verdienen alle ontwerpen een groot compliment.

Het ontwerp van Bedaux De Brouwer Architecten is gekozen vanwege de goede samenhang tussen de verschillende onderdelen, de aansluiting qua grootte en schaal op het Waterkwartier en de omringende bebouwing, de fraaie overgang tussen binnen en buiten en het parkachtige karakter van de buitenruimte.

Op 17 januari om 19.30 uur kunnen alle wijkbewoners in het Gemeenschapshuis kennis maken met het ontwerp. Na de opening door wethouder Hannie Kunst zal de architect de plannen presenteren. Ook wordt ingegaan op het proces en de rol van de bewoners bij de verdere uitwerking. Er is alle gelegenheid voor het stellen van vragen.

De beoordelingscommissie was samengesteld uit vertegenwoordigers van volgende vier partijen: Wijkvereniging ‘Ons Waterkwartier', Conexus, Portaal en gemeente.

MEEST GELEZEN
16-05 Helicon MBO Nijmegen organiseert Stadsfair
16-05 Nederlandse voetbalclubs moeten gaan meebetalen aan ...
16-05 Hoofdredacteur van De Gelderlander gaat nieuwe persdienst ...
16-05 Wijchense leraar alweer op vrije voeten
16-05 Wegens succes verlengd: Nijmegenaren kunnen hun tuin weer ...
RECENTE BERICHTEN
15-05 Gemeentelijke kaders voor risico's van gevaarlijke stoffen
14-05 Gemeente sluit convenant met Mojo Concerts en LOC7000
14-05 Zilveren Waalbrugspeld voor Theo Bleeker en Bernardine van ...
13-05 Zilveren Waalbrugspeld voor Françoise Struycken
12-05 Wegwerkzaamheden in Nijmegen
08-05 Nijmeegse helden op sokkels in het Huis van de Nijmeegse ...
08-05 Inspraakreacties zorgen voor aanpassing HOV-plannen
08-05 Camperplaatsen in Lindenberghaven
08-05 Europa dichtbij tijdens kijkdag Ringstraten Nijmegen
07-05 Umberto Eco ontvangt Vrede van Nijmegen Penning
07-05 De heer Nova Lid in de Orde van Oranje Nassau
04-05 Afsluiting Waalbrug en Keizer Traianusplein 4 mei
04-05 Portretfoto's Nijmeegse bevrijders op Flickr
04-05 Gemeente Nijmegen start preventieve bestrijding ...
04-05 Verlenging gratis GSM-parkeren
Uitgegeven op Woensdag 28 december 2011 om 12:16:11
© Nieuws.nl Alle rechten voorbehouden.
Wo 16 mei 2012  

Uitgelicht

En verder

Huizenaanbod

Weer in Nijmegen

Actueel:
11 °C
Wind: NW met 19 km/h
wo do vr za
12 °C 15 °C 18 °C 23 °C
Kans op regen Kans op regen Bewolkt Hier en daar zonnig

Nieuws van Nijmegen ook op uw site ?

stelling

Bedelverbod in Nijmegen?
 Ja!
 Nee!
 Ik weet het niet!
 Wat is een bedelverbod?