Gemeentepagina nijmegen
Bundeling Economische Innovatie Nijmegen van start
Nijmegen, 25 januari - Nijmegen heeft zich ontwikkeld tot kennisstad. De Nijmeegse economie is steeds sterker gebaseerd op kennisintensieve productie en het opleidingsniveau van de Nijmeegse beroepsbevolking is gestegen tot boven het landelijke gemiddelde. Bedrijven en kennisinstellingen concurreren niet langer nationaal, maar in toenemende mate wereldwijd. Om sterker te staan in dit internationale spelersveld is bundeling van krachten nodig. Dat vraagt focus op deelgebieden waar de regio Nijmegen sterk in is. En samenwerking in strategische projecten. Daartoe is de Economische Raad Nijmegen (ERN) opgericht die nu van start is gegaan.
De raad fungeert als denktank voor kansrijke economische ontwikkelingen in de regio Nijmegen. "Maar de raad is meer dan een denktank alleen", benadrukt Bert Jeene, de Nijmeegse wethouder economie. "We willen gezamenlijk kansen verzilveren. Bedrijfsleven, onderwijs, wetenschap en overheid hebben elkaar hard nodig voor open innovatie, juist omdat succesvolle ontwikkelingen ontstaan op het grensvlak van verschillende gebieden".
Anton Franken (College van Bestuur van de Radboud Universiteit Nijmegen) onderstreept het belang van samenwerking: "De geschiedenis leert dat de combinatie van samen optrekken en innovatie een zeer succesvolle mix is". Theo Camps (president-commissaris Rabobank Rijk van Nijmegen en bestuursvoorzitter Berenschot) noemt het zelfs een voorwaarde: "Samenwerking is een voorwaarde om goede ideeën om te zetten in sterke innovaties". Ronald Migo (directeur Kamer van Koophandel Centraal Gelderland) formuleert het als volgt: "De Economische Raad Nijmegen zorgt voor echte innovatie in de samenwerking en voor verbinding en versterking van economische krachten en kansen; niet alleen lokaal, maar ook regionaal, landelijk en internationaal."
De Economische Raad Nijmegen begint zeker niet met lege handen. Een van de topsectoren waar het kabinet landelijk prioriteit aan geeft is Life Sciences en Health. Nijmegen is met Health Valley erkend als belangrijk regionaal economisch cluster. Dit biedt kansen voor het aantrekken van nieuwe investeringen en daarmee groei van de Nijmeegse economie. Nu de topspelers op deze kansrijke gebieden de krachten bundelen en elkaar gaan versterken mag Nijmegen ambiëren om voor enkele sectoren tot de Europese top te gaan behoren. Het voornaamste doel van de ERN is het plaveien van de weg hier naar toe. Hiermee bekrachtigt Nijmegen zijn positie als kennisstad. Tevens verstevigt de stad zich economisch waardoor de werkgelegenheid zal toenemen. Nijmegen koerst op deze manier met de regiogemeenten en de provincie naar een sterkere toekomst.
Het is daarmee ook logisch dat de ERN versterking gaat bewerkstelligen van deels bestaande, potentieel succesvolle samenwerking. Het gaat daarbij vooral om strategische projecten als de ontwikkeling van Novio Tech Campus en Health Valley waar innovatieve technologieën met onder andere semiconductors een grote rol spelen. Ook projecten op het snijvlak tussen gezondheid en voeding (met onder andere Wageningen) horen tot de mogelijkheden net als onderzoek naar kansrijke regionale ontwikkelingen.
Nijmegen kent met de universitaire campus Heyendaal al een plaats waar kennis en bedrijvigheid samengaan. Zwaartepunt hier is wetenschap en onderwijs. Op Novio Tech Campus zal het accent vooral op bedrijvigheid komen te liggen.
16-05 Nederlandse voetbalclubs moeten gaan meebetalen aan ...
16-05 Hoofdredacteur van De Gelderlander gaat nieuwe persdienst ...
16-05 Wijchense leraar alweer op vrije voeten
16-05 Wegens succes verlengd: Nijmegenaren kunnen hun tuin weer ...
14-05 Gemeente sluit convenant met Mojo Concerts en LOC7000
14-05 Zilveren Waalbrugspeld voor Theo Bleeker en Bernardine van ...
13-05 Zilveren Waalbrugspeld voor Françoise Struycken
12-05 Wegwerkzaamheden in Nijmegen
08-05 Nijmeegse helden op sokkels in het Huis van de Nijmeegse ...
08-05 Inspraakreacties zorgen voor aanpassing HOV-plannen
08-05 Camperplaatsen in Lindenberghaven
08-05 Europa dichtbij tijdens kijkdag Ringstraten Nijmegen
07-05 Umberto Eco ontvangt Vrede van Nijmegen Penning
07-05 De heer Nova Lid in de Orde van Oranje Nassau
04-05 Afsluiting Waalbrug en Keizer Traianusplein 4 mei
04-05 Portretfoto's Nijmeegse bevrijders op Flickr
04-05 Gemeente Nijmegen start preventieve bestrijding ...
04-05 Verlenging gratis GSM-parkeren
© Nieuws.nl Alle rechten voorbehouden.
Wo 16 mei 2012
|
Uitgelicht
En verder
- Langstudeerboete beïnvloedt schoolkeuze
- Limesreis trekt naar Nijmegen
- Stijn Verbruggen één van de 4 kandidat ...
- Toeristisch bestedingen Arnhem-Nijmege ...
- Vierdaagse vuurwerk verhuist naar zondag
- Nieuwe speeltoestellen geopend bij rec ...
- Rechtspraak gaat meer vonnissen online ...
- 40 steurvissen uitgezet bij Nijmegen
- Nijmeegse vrouwen steunen elkaar bij z ...
- Nieuwe software op parkeerautomaten
- Zomers weer nog niet in zicht
- Nijmeegse vredesprijs voor Umberto Eco
- Veel fouten in werklozensite UWV
- Museumpark Orientalis weer open
- Stadspartij Nijmegen NU! wil stadsland ...
- Blarenposten dupe van bezuinigingen
- Speciale natuurcamera's in de Oojpolde ...
- Geen Nijmeegse Architectuurprijs 2012
- HEMA lanceert online ticketdienst
- Table-top expositie geopend door wetho ...
- Busritten eind 2012 goedkoper en korter
- Van der Gaag wordt KNMG-voorzitter
- Ongeval met Veolia trein op Nijmegen C ...
- Nijmeegse Montessori College doet mee ...
- FIOD en inspectie SZW doen inval bij P ...
- COC vraagt hetero's om steun
- MuZIEum eind augustus weer open
- Scooter gestolen op Jupiterstraat
- New York Pizza (3)
- Hoe Twitter, puddingbroodjes en pizza' ...
- Plein 1944
- 'Kunst, Cultuur, Geschiedenis & Muziek'
- Wetenschap & Onderzoek
Huizenaanbod
Weer in Nijmegen
|
Actueel:
11 °C
Wind: NW met 19 km/h |
|
