Nieuws uit nijmegen
Column: Linkshandig of niet?
Nijmegen, 25 januari - Je fietst vanaf de 2de Oude Heselaan richting centrum en nadert het bekende plein, waar sinds mensenheugenis 5 wegen samenkomen.
De afgelopen weken hebben de experts van het stoplichtengilde hier een behoorlijke klus verricht en het gehele arsenaal aan stoplichten ververst en alles wat daar in de regelsfeer aan te pas komt weer aangepast aan de eisen des tijds. Het resultaat mag er wezen.
Gevolg is, dat het verkeer uit de Oude Heselaan eindelijk meer tijd heeft om de kruising te passeren. Vroeger moest je echt je running schoenen aantrekken of extra gas geven wanneer je je gemotoriseerd voortbewoog. Dat is nu voorgoed verleden tijd.
Tot vorige week (na oplevering) ik iets heel bijzonders zag: de fietsers die langs komen kunnen van hun aanwezigheid blijk geven door op de knop langszij het trottoir te drukken. De stoplichten gaan dan in hun voordeel werken. Altijd meegenomen zou je denken.
Wat wil nou het geval? Er was een mevrouw die aankwam op haar fiets, met haar rechterhand in een mitella, waarschijnlijk na een sporblessure. Zij stopt op een meter of anderhalf van die knop en probeert met links de knop in te drukken. Dat bleek helemaal onmogelijk! Met boodschappentas en al belandt zij in de goot omdat het evenwicht even zoek was. Zij werd in feite gestraft omdat ze links het meest handig; lees: linkshandig was.
Ik heb haar direct overeind geholpen. Parkeerde haar fiets weer verticaal en hing de boodschappen weer over het stuur. Zij bedankte mij. Ondertussen ging het licht via oranje weer op rood. We bleven staan. Zij gaf aan dat ze behalve een mitella rechts nog linkshandig was ook. Ik rechtte de rug en drukte met rechts op de knop. Niet lang erna konden we weer veilig verder.
Het is soms prettig om rechts te zijn. Liberaal is toch iets anders. Even je medeweggebruiker overeind helpen, kan toch geen kwaad. Weet je wat? We gaan in Engeland wonen! Want hier hebben we even géén oplossing voor.
Verkeersplannenmakers worden bedankt! Die krijgen altijd gelijk, want zij zullen zeggen: het is maar van welke kant je het bekijkt...
Vincent Beijk ©
16-05 Nederlandse voetbalclubs moeten gaan meebetalen aan ...
16-05 Wijchense leraar alweer op vrije voeten
16-05 Hoofdredacteur van De Gelderlander gaat nieuwe persdienst ...
16-05 Wegens succes verlengd: Nijmegenaren kunnen hun tuin weer ...
16-05 Hoofdredacteur van De Gelderlander gaat nieuwe persdienst ...
16-05 Wijchense leraar alweer op vrije voeten
16-05 Nederlandse voetbalclubs moeten gaan meebetalen aan ...
16-05 Helicon MBO Nijmegen organiseert Stadsfair
16-05 Wegens succes verlengd: Nijmegenaren kunnen hun tuin weer ...
16-05 Ruiter Noud Dirks bereikt Oostenrijk
16-05 Langere progressievrije overleving bij weke delen tumoren
16-05 Eerste steen voor het Huis van Overvloed gelegd aan de ...
16-05 Nijmeegse Grotestraat kleurt roze tijdens 'Roze Meimaand ...
16-05 Onderzoek RU: Zangvogelkuikens sterven door ...
16-05 Insluiper overlopen en aangehouden
16-05 Verdacht van heling scooter
16-05 Museum het Valkhof helpt Staatsbosbeheer
16-05 19-jarige man aangehouden wegens bedreiging van personeel ...
© Nieuws.nl Alle rechten voorbehouden.
Wo 16 mei 2012
|
Uitgelicht
En verder
- Langstudeerboete beïnvloedt schoolkeuze
- Limesreis trekt naar Nijmegen
- Stijn Verbruggen één van de 4 kandidat ...
- Toeristisch bestedingen Arnhem-Nijmege ...
- Vierdaagse vuurwerk verhuist naar zondag
- Nieuwe speeltoestellen geopend bij rec ...
- Rechtspraak gaat meer vonnissen online ...
- 40 steurvissen uitgezet bij Nijmegen
- Nijmeegse vrouwen steunen elkaar bij z ...
- Nieuwe software op parkeerautomaten
- Zomers weer nog niet in zicht
- Nijmeegse vredesprijs voor Umberto Eco
- Veel fouten in werklozensite UWV
- Museumpark Orientalis weer open
- Stadspartij Nijmegen NU! wil stadsland ...
- Blarenposten dupe van bezuinigingen
- Speciale natuurcamera's in de Oojpolde ...
- Geen Nijmeegse Architectuurprijs 2012
- HEMA lanceert online ticketdienst
- Table-top expositie geopend door wetho ...
- Busritten eind 2012 goedkoper en korter
- Van der Gaag wordt KNMG-voorzitter
- Ongeval met Veolia trein op Nijmegen C ...
- Nijmeegse Montessori College doet mee ...
- FIOD en inspectie SZW doen inval bij P ...
- COC vraagt hetero's om steun
- MuZIEum eind augustus weer open
- Scooter gestolen op Jupiterstraat
- New York Pizza (3)
- Hoe Twitter, puddingbroodjes en pizza' ...
- Plein 1944
- 'Kunst, Cultuur, Geschiedenis & Muziek'
- Wetenschap & Onderzoek
Huizenaanbod
Weer in Nijmegen
|
Actueel:
7 °C
Wind: NW met 6 km/h |
|









