De tv-serie In de voetsporen van de bevrijders’ is vanaf 9 maart te zien bij Omroep Gelderland. Vanaf dan is de route ook te bewandelen via de nieuwe Omroep Gelderland podwalk app.
Dit jaar vieren we 80 jaar vrijheid. In de tv-serie én podwalk In de voetsporen van de bevrijders nemen presentatoren Linda Geerdink en Erik van der Pol je mee in het verhaal van de bevrijding van Gelderland.
Sporen van de oorlog
In de tv-serie zoekt Omroep Gelderland naar sporen van de oorlog, spreken ze met mensen die er zelf bij waren en vertellen de vele drama’s die zich in de Bevrijdingsdagen afspeelden: verzetsmensen en onderduikers die in het zicht van de bevrijding werden vermoord maar ook de offers die onze bevrijders hebben gebracht.
Stap zelf in de voetsporen van de bevrijders
Naast het tv-programma zijn er ook acht podwalks ontwikkeld, audiowandelingen waarin Linda Geerdink je meeneemt naar de slagvelden van toen. De routes lopen langs bekende highlights en verborgen pareltjes in het landschap. Al wandelend hoor je de verhalen van de mensen die er destijds zelf bij waren. Naast de ooggetuigen deelt het landschap ons nog veel van deze verhalen met plekken van herinnering. Als een speelfilm op het oor komt de geschiedenis tot leven in Groesbeek, Arnhem, Heteren, Opheusden, Wilp, Wageningen, Doetinchem en Zutphen.
De app In de voetsporen van… is vanaf 5 maart te downloaden in de App Store en Play Store.
Vrijheid in Gelderland
Gelderland heeft een veelzijdige en rijke geschiedenis met betrekking tot de Tweede Wereldoorlog waarvan het erfgoed nog steeds zichtbaar is in het landschap, bij musea, op wandel- en fietsroutes, bij evenementen en herdenkingen. Het project is tot stand gekomen dankzij steun van Provincie Gelderland en is een samenwerking tussen Omroep Gelderland, Joël Stoppels Battelfield Tours, Bureau Kessel, Toerisme Veluwe Arnhem Nijmegen, Achterhoek Toerisme en Bureau Toerisme Rivierenland.
Alle informatie over In de voetsporen van de bevrijders is terug te vinden op gld.nl/vrijheid.