Lindenberg opent haar deuren tijdens het Nationaal Theaterweekend

11 jan , 9:13 Kunst & Cultuur
241024 iid company hear me tilburg sabinevandervooren hr2 37
Sabine van der Vooren

Van 24 t/m 26 januari vindt het Nationaal Theaterweekend weer plaats. Een weekend waarin door het hele land voorstellingen voor 10 euro plaatsvinden en gratis randactiviteiten.

Ook de Lindenberg neemt deel aan dit weekend en biedt een prikkelend programma met voorstellingen en randprogramma rondom muzikaal jeugdtheater en multimediale dans.

zaterdag 25 januari: Het beste bewaarde geluid ter wereld (5+) van MaxTak

Deze dwaze familievoorstelling van MaxTak zit vol muziek, achtervolgingen, en geluiden (en mensen) die de weg kwijt zijn. Xantippe en Ysbrand hebben een geluidslaboratorium waar ze alle geluiden van de wereld verzamelen en dus ook hun Best Bewaarde Geluid Ter Wereld. Maar dan raakt het Best Bewaarde Geluid Ter Wereld kwijt… Rondom deze voorstelling kunnen kinderen meedoen aan een VR-Experience.

Het bericht gaat verder onder de foto

Scene uit de familievoorstelling Het best bewaarde geluid ter wereld.<br>
Bart Grietens
Scene uit de familievoorstelling Het best bewaarde geluid ter wereld.

zondag 26 januari: Hear_Me van IID Company

Dansgezelschap IID Company presenteert hun eerste performance: een multimediale dansvoorstelling voor dove, slechthorende en horende mensen. Choreograaf Remy Tilburg (onder andere bekend van Conny Janssen Danst en So You Think You Can Dance) creëert een unieke, grensverleggende bewegingstaal die onze manier van communiceren bevraagt en vernieuwt. Zes dansers – één dove en vijf horende dansers – prikkelen alle zintuigen met als doel: elkaar opnieuw ontmoeten en echt contact maken. Speciaal voor deze voorstelling zijn er innovatieve SoundShirts door THE_AND Music ontwikkeld voor dove en slechthorende bezoekers om de muziek en dans voelbaar te maken. Na de voorstelling vindt een nagesprek met doventolk plaats.

Remy Tilburg: “Hear_Me speelt zich 750.000 jaar in de toekomst af na de zonsverduistering. We hebben een soort reptielachtig DNA ontwikkeld. Onze oren zijn dichtgegroeid en onze huid is heel gevoelig voor aanrakingen, licht en geluid. Dat alles heeft geleid tot een superkracht: we kunnen onze spieren gebruiken om ritmische lichaamsklanken te produceren en met elkaar te communiceren. Dat levert hele spannende dans op, die anders is dan je ooit hebt gezien.”

Het bericht gaat verder onder de foto.

Scene uit de dansvoorstelling Hear_Me.<br>
Sabine van der Vooren
Scene uit de dansvoorstelling Hear_Me.

Praktische informatie

Het best bewaarde geluid ter wereld (5+) van MaxTak vindt plaats op zaterdag 25 januari om 15.00 uur. Rondom deze voorstelling kunnen kinderen meedoen aan een VR-Experience. Hear_Me van IID Company vindt plaats op zondag 26 januari om 15.30 uur. Aansluitend vindt een nagesprek met gebarentolk plaats. Kaarten à 10 euro zijn verkrijgbaar via de website: www.delindenberg.com/theaterweekend

Adres  De Lindenberg: Ridderstraat 23 6511 TM Nijmegen

Het Nationaal Theaterweekend is een initiatief van het Nationaal Theaterfonds en wordt mede mogelijk gemaakt door de VriendenLoterij, het Cultuurfonds en VVTP.