
In het Afrika Museum in Berg en Dal is momenteel de tentoonstelling Heden van het Slavernijverleden te zien. Een tentoonstelling over de actuele erfenissen van slavernij en kolonialisme in Nederland.
In 1863 werd slavernij in de Nederlandse koloniën afgeschaft, pas in 1873 konden de slaafgemaakten de plantages verlaten. Dat lijkt lang geleden, maar de ongelijke raciale verhoudingen die in honderden jaren zijn opgebouwd, zijn niet vanzelf verdwenen. Nederland is gevormd door het slavernijverleden en dat is tot op de dag van vandaag voelbaar en zichtbaar in de samenleving.
Heden van het Slavernijverleden is een tentoonstelling over de actuele erfenissen van slavernij en kolonialisme in Nederland. De tentoonstelling laat zien hoe slaafgemaakten zich verzetten. Ze kwamen in opstand. Soms gebeurde dit openlijk met geweld. Soms deden ze dit in het geheim door eigen muziek, religies en talen te creëren. Dit was een vorm van cultureel verzet. Op deze manier probeerden ze hun menselijke identiteit te behouden.
Het museum is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00. Op zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00. en op Paasmaandag 18 april.
Tickets zijn te reserveren via het Afrika Museum . Vooraf online reserveren is niet meer verplicht, maar om een goede doorstroming aan de kassa’s te kunnen waarborgen, raden we je wel aan vooraf online tickets te reserveren. Te zien tot en met 21 augustus 2022.