Rij een stukje mee met Wereldreizigers Chris en Malou in Botswana

07 feb 2023, 19:47 Nieuws
botswana 2023
Chris Thomassen

Wereldreizigers Chris en Malou zijn opnieuw onderweg. Na tien maanden in Amerika en Canada zijn ze slechts drie weken thuis geweest in Nijmegen, tot het volgende avontuur. Deze keer naar Afrika, voor een aantal maanden. Vandaag een bericht vanuit Botswana.

Door Malou Thomassen

Vandaag reden we van Nata naar Kasana. Een weg van zo'n 300 km, enkel rechtdoor met een snelheid van 120 km/u. Toch heb je je focus hard nodig tijdens het rijden op deze oneindig lijkende rechte weg.

Taxibus

Het zal niet liggen aan het aantal auto´s op de weg, want die zijn er weinig. Botswana is bijna veertien keer zo groot als Nederland en het heeft slechts 2,6 miljoen inwoners die zeker niet allemaal een auto bezitten.Allereerst, men rijdt er links en het stuur van de auto´s zit rechts, net zoals andere vroegere Britse Koloniën. Wij rijden in een groene uit Japan geïmporteerde taxibus voor lichamelijk gehandicapten uit Kenia van onze vriend Eric en ook daarin zit het stuur rechts. Volg je me nog?

Potholes in de weg

Ten tweede zijn er diepe gaten (potholes) in de weg die je op een veilige en kundige manier moet vermijden. Als je eentje raakt en er te hard overheen gaat, betekent dat kapotte banden, wielen en/of velgen en misschien wel meer… Daarmee kom je niet veel verder.

Het bericht gaat verder onder de foto.

Daarnaast zijn er in de buurt van de dorpen tientallen loslopende geiten, ezels, paarden, en runderen. Ze kijken niet uit bij het oversteken en gaan dan graag met z'n allen plotseling tegelijk de weg over of blijven nog even hangen als ze daar zin in hebben. Wij vermoeden overigens dat er meer geiten en ezels in Botswana wonen dan mensen, maar dat terzijde.

botswana 2

Overstekende olifanten

Bovendien doorkruisen we een natuurgebied waar grote wilde dieren leven, waaronder een groot aantal olifanten. In Nederland zie je borden die je waarschuwen voor overstekende herten en die negeren we vaak, want hoe vaak komt dat nou eigenlijk voor?!

Hier zie je dezelfde borden met daarop een olifant afgebeeld. Het negeren van deze waarschuwing is alles behalve verstandig, want je komt ze zeker tegen! Deze grote beesten zie je natuurlijk goed van een afstand, maar het hoge gras tot in de berm biedt hier en daar toch wat uitdaging met 120 kilometer per uur. De dieren lopen hier namelijk gewoon op de snelweg.

Voor meer informatie over Chris, Malou en hun reizen zie: Wereldreizigers

Lees ook: Wat doet langdurig reizen met je mentale gezondheid?

boswana 2023 1