Waarschuwing voor blauwalg in zwemplas Berendonck in Wijchen

03 jun , 12:06Nieuws
Recratieplas De Berendonck 2
De Berendonck
Provincie Gelderland stelt een waarschuwing in vanwege blauwalgen bij recreatieplas Berendonck in Wijchen.
Uit metingen van waterschap Rivierenland is gebleken dat er blauwalgen in de zwemzone zijn geconstateerd. Hierdoor bestaat er een verhoogd risico op gezondheidsklachten.
Ophoping van blauwalg
Onder invloed van wind kan er ophoping van de blauwalgen plaatsvinden in een gedeelte van het zwemwater. Dan ontstaat een groene of groenblauwe olieachtige laag die op het water drijft. Er wordt voor gewaarschuwd om niet door deze drijflaag heen te zwemmen en er geen kinderen in te laten spelen.
Actuele informatie over de zwemwaterkwaliteit staat op www.zwemwater.nl
Provincieloket
Mensen die een klacht of vraag over het zwemwater hebben, kunnen op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur bellen met het Provincieloket, tel. (026) 359 99 99. Mailen kan naar: [email protected]
loading

Loading articles...

Loading