Op zondagmiddag 18 mei om 15.00 uur vindt op de Canadese Oorlogsbegraafplaats in Groesbeek een bijzondere herdenking plaats.
Stichting Faces to Graves organiseert samen met Nijmegen4Ukraine een eerbetoon aan ruim veertig Canadese soldaten van Oekraïense afkomst, die tijdens de Tweede Wereldoorlog hun leven gaven voor onze vrijheid.
Project The Faces of Groesbeek
Deze herdenking vormt het slot van het project The Faces of Groesbeek, waarbij foto's van gesneuvelde soldaten bij hun graven zijn geplaatst. Het programma bevat toespraken vanonder meer vertegenwoordigers van de gemeente Berg en Dal, de Canadese ambassade en de Oekraïense ambassade. Ook worden Oekraïense liederen gezongen die symbool staan voor moed, verlies en hoop, waaronder Oi u luzi chervona kalyna en Plyve Kacha.
Twee minuten stilte
Na de kranslegging, de Last Post en twee minuten stilte klinken de volksliederen van Oekraïne, Canada en Nederland. Aansluitend worden bezoekers uitgenodigd om in stilte een bloem te leggen bij de graven van de soldaten van Oekraïense afkomst. Iedereen is van harte welkom om samen stil te staan bij hun offers en onze gedeelde waarden van vrijheid en vrede.