De Grote Carnavalsdag in het Vrijheidsmuseum

23 mei , 10:30Kunst & Cultuur
Vrijheidsmuseum Carnaval
Vrijheidsmusuem
Op maandag 25 mei organiseert het Vrijheidsmuseum een dag die in het teken staat van carnaval, in het kader van de tijdelijke tentoonstelling ‘Alaaf! & Heil Hitler! Carnaval in crisis, oorlog en vrijheid’.
Er zijn die dag verschillende activiteiten, waaronder een muzikale rondleiding en een lezing.
Carnavalsmuziek
De dag begint om 10:30 met een rondleiding over carnavalsmuziek door Faye Keizer. Wandelend door de tentoonstelling ‘Alaaf! & Heil Hitler! Carnaval in crisis, oorlog en vrijheid’ vertelt ze de verhalen bij verschillende muziekfragmenten. Ontdek tijdens deze rondleiding het oudste carnavalsnummer van Nederland of een carnavalsnummer dat ook als volkslied gebruikt is. 
Om 12:30 zijn in de filmzaal Nederlandse films over carnaval te zien. Deze parels uit de jaren '20 tot en met de jaren ‘50 brengen u terug in de tijd. Geniet van traditionele muziek en bewonder de authentieke kostuums. Dit programmaonderdeel duurt ongeveer een uur.
Zottenfeest
 Om 14:30 wordt de dag afgesloten met een lezing over het boek ‘Het Getal der Zotten is oneindig’ door de auteur André van Voorst. De lezing en het boek gaan over de moeizame verhouding tussen overheden en carnavalsvierders. Kerkelijke en wereldlijke overheden namen in het verleden namelijk een tweeslachtige houding ten aanzien van carnaval. Vaak kreeg het zottenfeest meer tegenwerking dan meewerking. De lezing is ook los te bezoeken van de rest van het programma. 
Praktische informatie
De Grote Carnavalsdag vindt plaats op maandag 25 mei in het Vrijheidsmuseum. De deuren openen om 10:00 en het programma start om 10:30.
Reserveren is noodzakelijk en gaat via de ticketverkoop op vrijheidsmuseum.nl.
De entree voor de gehele dag is €18,50 per persoon; enkel de lezing is te bezoeken voor €9,00. Museumkaarthouders, VriendenLoterij VIP-kaarthouders en vrienden van het museum hebben gratis toegang. Tijdens De Grote Carnavalsdag is er de mogelijkheid om het boek ‘Het getal der Zotten is oneindig’ te kopen.  
loading

Loading articles...

Loading